Díky životu na venkově jsem odmalička byla v kontaktu s mnoha zvířaty a jsem za to velice vděčná. Věřím, že zvířata jsou duše, které přicházejí na tento svět s jednou výhodou nad většinou lidí. Mají totiž opravdu velké srdce, kde není místo na nenávist a křivdy... Proto často raději vyhledávám společnost mých psů, než lidí. Ti vás totiž nesoudí, milují vás za to jací jste.

Doma jsme měli vždy alespoň jednoho psa, proto si už nedokážu bez nich představit život. Náš první pes byl pouliční voříšek Alan, k němu jsme si pořídili Slovenského čuvače Bena, poté Labradora Ronnyho, se kterým jsem již prožila velkou část mého dětství, a v nespolední řadě k němu přibyla Ebi. Díky ní jsem se bezhlavě zamilovala do plemene Border kolie, i když sama nemá rodokmen, je to pro mě ten "nejborderkovatější" pes na světě. Společně jsme absolvovali první krůčky v psích sportech a bylo to prostě skvělé sledovat její energii a zapálení. Poté se ke mně dostala má osudová holčička Aky a můj život nabral ještě zcela jiné obrátky. Ebi pootevřela vrátka do psího světa a Aky je naprosto rozrazila a od té doby jsem se neohlédla zpět. Je to s ní jedna divoká jízda, během níž jsme zažily krásné momenty, i samozřejmě pár horších, ale neměla bych je. Za tu dobu jsem získala mnoho přátel a načerpala mnoho inspirace od lidí ze všech koutů zemí... Nicméně největší inspirací mi vždy budou moji psi. Kdo jiný je tak skromný, že mu ke štěstí postačí starý tenisák? Kdo je nejšťastnější na světě, zatímco mu věnujete svůj čas? Kdo jiný se vám podívá do očí a řekne tak mnoho, aniž by vlastně promluvil? A kdo jiný vás vždy bude stavět na první místo a daruje vám všechen svůj čas?

Jsem plná nápadů a snů a rozhodně si jdu za svým. Jeden můj sen se vyplnil když jsem si založila tuto chovnou stanici. Realizace by se ale neobešla bez mých rodičů, kteří mě tolik podporují, a samozřejmě bez mých psů, které teď mám, protože jsou budoucností Winyely a já se nemohu dočkat, kam nás další roky posunou.

© 2017-2018 Winyela

All rights reserved